Прозорро.Продажі – ефективний інструмент продажу будь-якого майна

Прозорро.Продажі – ефективний інструмент продажу будь-якого майна

Прозорро.Продажі – це підприємство, що належить державі та займається адмініструванням електронної торгівельної системи. Тут знаходиться центральна база даних усіх лотів, до якої приєднані акредитовані торгівельні майданчики, в тому числі і УУБ – Українська універсальна біржа. Проект Прозорро.Продажі розпочав свій шлях в 2016 році. Він почав працювати в якості пілотного проекту, але за цей незначний час зумів себе добре зарекомендувати.

Головною метою створення цієї системи було забезпечення швидкої, ефективної та відкритої реалізації державних та комунальних активів без використання будь-яких тіньових схем. Ця система наразі характеризується великим рівнем контролю.

Через цю систему можна придбати наступне:

  • банківські активи (майно банків, що біли признані банкрутами);
  • державне та комунальне майно;
  • деревину;
  • металобрухт;
  • земельні ділянки;
  • автомобілі;
  • техніку спеціального призначення;
  • права вимоги за кредитами;
  • ліцензії на видобуток корисних копалин;
  • конфіскат чи арештоване майно, тощо.

Крім придбання прав власності на Прозорро.Продажі також можна орендувати транспортні засоби, приміщення, будівлі, земельні наділи та навіть залізничні вагони. Всю центральну базу даних активів, що продаються в цій системі, можна умовно поділити на 2 головні: ЦБ1 – продаж майна ліквідованих банків, та ЦБ2- реалізація державного майна.

Про те, як саме продається арештоване майно, можна дізнатися за посиланням https://www.uub.com.ua/presscenter/novyny-birzhi/yak-vidbuvaetsya-realizatsiya-areshtovanogo-majna-v-ukraini/. Арештованим майном називаються активи, що були вилучені у власників виконавчими службами на підставі судових рішень. Зазвичай таке майно реалізується по заниженій вартості, тому попит на нього є великим.

Стати покупцем арештованого чи будь-якого іншого майна на Прозорро можуть українські чи іноземні громадяни, а також підприємства будь-якої форми власності. При цьому процедура реєстрації є однаковою для усіх. Необхідно спочатку обрати ЕТМ – електронний торгівельний майданчик та заповнити стандартну анкету. Далі буде створений особистий кабінет, з якого можна розпочати пошук цікавих лотів. Доступ до усіх лотів є відкритим для усіх користувачів сайту торгівельного майданчику, але щоб отримати право позмагатися за його придбання, потрібно сплатити гарантійний внесок та подати заявку на участь.